Mevlana Mah. 1713/7. Sk. No:21/A Bornova / İzmir
tren

izmir Ev Tadilatı

23.04.2021
223
izmir Ev Tadilatı

İzmir ev tadilatı

Komple Tadilat Nedir, Nasıl Yapılır?

Komple tadilat fiyatları 2021 ? Bir ev de mutfak, banyo, kapı, tesisat, boya gibi tüm işlerin aynı anda yenilenmesidir. Komple tadilat işlerinin tamamının yapılmasına anahtar teslim komple tadilat da denilmektedir.  
Tadilat yapmaya karar verilince ilk etapta tadilat yapılacak alanların bir iç mimar yada konusunda uzman bir kişi ile birlikte çok iyi incelenmesi, gerekli ölçülerin alınması gerekir. Yapılması istenen işler hakkında ev sahibinden talepler yerinde listelenir ve yerinde dekorasyon önerileri görüşülür.Tadilat yapılacak alanlara ait iç mimari tasarımlar yada ev sahibi tarafından 3 (3D) boyutlu görseller talep edildiğinde bu tasarımlarla ilgili süreçlerde başlar.
Komple ev tadilatı hakkında ev sahibi ile yapılacak işlere ait bir liste hazırlanır. Hazırlanan listede tadilat tüm kalemleri tek tek hesaplanır ve ev tadilat maliyet hesabı hazırlanır. İç mimar yada bu konuda hizmet alınacak firma tasarım ve tadilat hizmeti bedeli (ücret) talep edebilir. Ev sahibi tarafından anahtar teslim bir fiyatlandırma yada teklif istenirse tüm tasarım ve diğer ücretler toplam maliyete (teklif) yansıtılır.

Komple Tadilat Fiyatları Nedir?

Komple ev yenileme işlerinde yaptırılmak istenen iş kalemlerinin sayısı arttıkça fiyatlandırma da daha uygun yapılmaktadır. Evin sadece mutfak & banyo tadilatı yerine komple bazı yenileme işlerinin de yapılması durumunda işçilik, tasarım ve hizmet bedeli gibi maliyet kalemlerinde fiyat avantajları oluşmaktadır. İşçilik hizmetlerinde birçok işin birlikte tamamlanabilmesi fiyatta oldukça büyük indirim sağlamaktadır.

Bir Evin Tadilatı Kaç Günde Biter?

Bir ev tadilatında iş teslim süresi, yapılacak iş kalemlerinin sayısı ile değişkenlik gösterir.Komple bir ev tadilatı yapılmak istendiğinde o evin iş teslim süresi yaklaşık 20 gün ile 35 gün arasında olacaktır. Burada iş teslim süresi yapılacak işlerin de işçilik niteliğine, üretilecek ürünlerin modellerine, varsa alt yapı çözümlerine göre değişkenlik gösterebileceğini de hatırlatmak isteriz. 

Ev Tadilatında İş Planlaması Nasıl Yapılmalı?

Anahtar teslim komple tadilat işlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar ve yapılacak işlere ait bir iş planlaması disiplinleri uygulanmaktadır. Öncelikle tasarım işleri hazırlanır, tasarımlar ve evin içinde uygulanması planlanan dekorasyona bağlı renk seçimleri yapılır. Evin içerisinde kullanılacak tüm malzeme, materyal ve dekorasyon ürünleri malzeme kalite, renk, ürün kodu şeklinde listelenir. 
Tadilat alanı içerisinde öncelikle elektrik, temiz ve pis su tesisat, genel kırım, duvar örme, moloz atım gibi kaba inşaat işleri başlatılır. Banyo alanlarında tesisat altyapısı tamamlandığında zemin ve duvar seramik yapıştırma (kaplama) işleri planlanır. Duvar ve tavanlarda yüzey kontrolleri alçı sıva, kartonpiyer, boya ve alçıpan uygulama işleri tamamlanır. Konut içerisinde yapılması planlanan ve üretimi yapılacak tüm iç oda kapı, mutfak, mobilya ve diğer ahşap ürünlerde imalata verilir. Genel kaba inşaat temizlik işleminden sonra zemin parke, mutfak, kapı ve mobilya montajlar yapılır. Komple tadilat dekorasyon iş teslim sürecinde tüm işler ev sahibine teslim edilir.

Ev Tadilat Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Evinizin komple ev tadilat işlerinizi bir iç mimar yada deneyimli bir dekorasyon firmasına vermeye karar verdiniz. Genellikle tadilat sürecinde izlenen yol ve yöntemler birbirinine benzer özellikler taşır. Öncelikle ev sahibi ile iç mimar veya dekorasyon firması arasında bir taahhüt yada hizmet sözleşmesi hazırlanır ve bu sözleşme içeriğinde taraflar, sözleşme konusu, taahhüt ve yükümlülükler, teklif ve sözleşme tutarı, ödeme şekli, iş teslim süresi ve anlaşmazlıkların çözümünde izlenecek yollar açık ve net belirtilmelidir. 
Hazırlanan sözleşmeye de ıslak imzalı varsa tasarımlar, yapılacak işlerin listesi (şartname), tadilatta kullanılacak tüm malzeme listesi (ürün marka,model,renk) mutlaka eklenmelidir. Bu sözleşme içeriklerinin tamamını iç mimar yada dekorasyon firması yapmayı size taahhüt etmelidir.

Eviniz Gününde Teslim Edilmez İse?

Ev tadilat işlerini yaptırma sürecinde çevremizdeki kişilerden öneri ve tavsiyeler almak isteriz. Ev tadilat işlerimizi vereceğimiz iç mimar yada dekorasyon firmasından yapılacak sözleşme içeriğinde iş teslim süresi gününde teslim edilmediği takdirde teslim edilmeyen her gün için bir maddi / manevi bir cezai tutar yazılmasını talep etmelisiniz. Bu cezai tutar evinizin teslim edilmeyen gün toplam tutarında size indirim sağlayacak hem de anlaşmazlık durumunda elinizde ki bu sözleşme ile kanuni haklarınızı arayabileceksiniz.  

Bizler BOYDEK inşaat yapı dekorasyon olarak izmir Ev Tadilatı ve genel dekorasyon hizmetleri konusunda deneyimli ekibimiz ile sizlere profesyonel hizmet vermekteyiz.

Ev tadilatına  ilişkin ayrıntıları  ” Ev Tadilatı Nasıl Yapılır ” başlıklı yazımızdan veya bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz

KAMPANYA
İnşaat Sonrası Detaylı Temizlik firmamız Tarafından ücretsiz yaptırılmaktadır.
Boydek İnşaat Tadilat Dekorasyon : 0532 057 36 56
15 Yıllık tecrübe ile Ev ve İşyerlerinizi yenileyerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: